Главная    Завести дневник   Вступить в групу   Найти спосора   Поиграть в игры   Почитать статьи   Знакомства в мобильном     Добавить в закладки

Як закохатися за 15 хвилин

31 января 2014, в 20:30

Куди як простіше розкласти по психологічних поличках виникнення симпатії (або , кажучи науковою мовою , атракції ) між двома незнайомими людьми протилежної статі. В результаті експериментів було виявлено , що на виникнення симпатії , без якої неможлива любов , впливають чотири чинники : фізична привабливість людини , територіальна близькість , спільність інтересів і симпатія з його боку.

Одним з перших за вивчення природи цього почуття взявся американський психолог Зік Рубін . У 1970 році він провів експеримент з метою обчислення ступеня закоханості. Для свого дослідження Рубін запросив сотні закоханих пар з Мічиганського університету. Спостерігаючи за ними через скло з одностороннім дзеркальним покриттям , дослідник звертав увагу на зоровий контакт між «слабо люблячими » і « сильно люблячими » парами. Висновок, до якого прийшов Рубін , наступний: « сильно люблячі » пари видали себе тим , що підлягає дивилися один на одного. А саме - 85 % часу протягом усієї розмови . При звичайному ж розмові люди дивляться один на одного в середньому 30-40 % часу . Однак укладення Рубіна , прямо скажемо , не дивує. Щоб зрозуміти , чи закоханий у тебе людина , досить проаналізувати власний досвід і згадати того , хто був у вас закоханий. Особисто я завжди можу визначити ступінь зацікавленості мною того чи іншого представника сильної статі. Погляд закоханого чоловіка ( пильний , сяючий і довгий ) неможливо сплутати ні з яким іншим. З цього приводу дуже точно висловився німецький письменник Зигмунд Графф : «Дзеркало , яким жінки вірять найбільше, - це очі чоловіка ».

Однак пильні і довгі погляди можуть бути не тільки свідченням близьких взаємин між чоловіком і жінкою. Такі погляди , згідно експериментам того ж Рубіна , здатні викликати почуття . Якщо жінка хоче закохати в себе чоловіка (правда , за умови , що вона йому цікава ) , їй достатньо поспілкуватися з ним 20 хвилин , з яких 15 хвилин не відводити своїх очей від його . Чоловічий мозок , за твердженням психологів , відреагує моментально. Мало того , інший раз достатньо і двох хвилин контакту очима , щоб незнайомі люди протилежної статі відчули один до одного ніжність. Цей факт був встановлений в ході ще одного психологічного експерименту . Однак позитивний вплив пильних поглядів , а також дотиків більше відбивалося на тих учасниках експерименту , які вірили в романтичні ідеали : любов з першого погляду , любов перемагає все , любов є основним фундаментом відносин і т.д.

Таким чином , зорові сигнали сприяють раптового виникнення нез'ясовного і всепоглинаючого почуття , яке називається пристрасною любов'ю .

Пристрасна любов є з'єднанням сексуального тяжіння , психологічного збудження , сильної потреби отримувати стільки ж любові , скільки її віддаєш , і бажання бути поруч з коханою людиною.

За визначенням одного з класиків « психології кохання» Елейн Хатфільд , любов-пристрасть - це стан « непереборного бажання з'єднатися з іншою людиною ». Якщо відчуття взаємне , людина переповнена радістю і живе повним життям. Нерозділене кохання - пристрасть народжує відчай і відчуття безнадії. Пристрасна любов складається зі злетів і падінь , з переходів від відчуття найбільшого щастя до настільки ж гостро пережитому смутку. У цьому зв'язку хочеться навести слова Зигмунда Фрейда : «Ніхто не відчуває себе таким беззахисним перед стражданням , як той , хто любить ».

Міркуючи про природу любові-пристрасті , Хатфільд звертає увагу на те , що любов - пристрасть - це психологічний стан , що є наслідком біологічного збудження , викликаного привабливим для нас людиною.

З іншого боку , саме по собі порушення (викликане будь-яким побічним способом) може стати джерелом виникнення якщо не любові , то зацікавленості між чоловіком і жінкою. Докази цього твердження були отримані в ході декількох психологічних експериментів , найвідомішим з яких став експеримент « Високий міст ». Його провели психологи Дональд Даттон і Артур Арон в 1974 році. Для експерименту вони попросили молоду привабливу жінку підходити до молодих чоловіків після того , як вони закінчували перехід по вузькому , хиткому мосту , який висів над бурхливою річкою Капіла ( Британська Колумбія ) . Жінка просила кожного чоловіка допомогти їй заповнити опитувальник . Коли він закінчував роботу , вона записувала йому своє ім'я , номер телефону і говорила , що він може подзвонити їй , якщо захоче дізнатися деталі проекту , над яким працює . Більшість брали записку , а половина зателефонувала їй . При цьому чоловіки , до яких та ж жінка підходила на більш надійному мосту , дзвонили рідко.

Те , що збудження, викликане будь-яким джерелом , посилює пристрасть , довели в 1962 році і психологи Стенлі Шехтер і Джером Сінгер. Згідно з їхньою теорією , порушені чоловіки , сприймаючи жінку , можуть приписати своє збудження почасти їй .

З цього випливає , що фізичне збудження посилює романтичні почуття. Таким чином діють трилери , катання на « американських гірках » , перегляд еротичних картинок або фільмів . Адреналін викликає « приплив любові » до серця.

Я ж хочу підкріпити ці висновки ілюстрацією з власного життя. Одного разу мені довелося бути присутнім в числі гостей на вечірці , в програму якої був включений боді- арт. Художники на наших очах розписували фарбами оголених дівчат. Гостей у приміщенні було багато, і всі стояли досить щільно один до одного. Безпосередньо за мною перебували двоє чоловіків , з якими я не була знайома. Так от , після споглядання оголених дівочих тіл обидва вирішили зі мною познайомитися . Мені ж , незважаючи на молодість (я тоді вчилася в університеті) , було очевидно , що цей цілком певний чоловічий інтерес викликала не так моя персона , скільки моя близькість під час збудливого дійства.

Одна з основних концепцій любові була запропонована професором Єльського університету Робертом Стернбергом . Відповідно до його моделі , що представляє трикутник , любовні відносини містять три основних компоненти , які у різних пар представлені в різній мірі . Першим компонентом є інтимність (або близькість) . Другий компонент - пристрасть. Вона заснована на романтиці , фізичному тяжінні та сексуальної близькості. Третій фактор - зобов'язання - це переконаність у тому , що ви любите іншої людини і вважаєте своїм обов'язком зберігати і підтримувати ці взаємини. Пари , в почуттях яких присутні всі три компоненти , зазвичай вибудовують довготривалі стосунки .

Висока напруга між чоловіком і жінкою найчастіше зберігається кілька місяців. У кращому випадку - кілька років. З часом новизна відносин , сильна взаємна зацікавленість і любовне хвилювання йдуть на спад. І тут-то пари або розпадаються, або їх почуття стають більш рівними і спокійними , але при цьому більш глибокими і ніжними. Так , на думку Елейн Хатфільд , любов-пристрасть перероджується в любов -дружбу .

Ваше имя
Эл. Почта
Перейти к знакомству
Интересное почитать по теме

    

Важна ли накрутка просмотров на youtube? Сейчас очень сложно найти пользователя Интернета, который бы не пользовался социальными сетями. ... Комментариев пока нет.
Обувь Roberto Botticelli Современная фабричная обувь в значимой ступени не подходит стандартам качества. Как мужскую, так ... Комментариев пока нет.
Химчистка на дому ЧТО ДЕЛАТЬ С ЗАПАЧКАННОЙ МЕБЕЛЬЮ? Ремонт Вы получите новую «шкурку» Вашему любимому ... Комментариев пока нет.
Экономим на покупке бытового оборудования. Как купить бытовую технику хорошего качества сэкономив при этом деньги? Любая бытовая техника, ... Комментариев пока нет.
Перевод письма другу или возлюбленному из-за границы В последние десятилетия все больше связей между молодыми (и не очень) людьми из разных стран, ... Комментариев пока нет.
Супружеская жизнь, как уйти от измены Сайт знакомств стал очень популярным способом найти свою вторую половинку. Статистика упорно ... Комментариев пока нет.
Создайте своему балкону индивидуальный образ с помощью ограждений Сегодня многие собственники жилой и коммерческой недвижимости уделяют большое внимание ее ... Комментариев пока нет.
Электроэпиляции. Что это и где пройти обучение Электроэпиляция — самый проверенный и изученный временем метод удаления волос насовсем. ... Комментариев пока нет.
Суши – японское блюдо не только для еды, но и для размышлений Суши – это блюдо, которое состоит из продуктов позволяющих насытить организм полезными ... Комментариев пока нет.
Футбольная экипировка: выбираем перчатки для вратарей Футбол – это именно та игра, в которую играют уже не одно десятилетие. Для игрового ... Комментариев пока нет.
Авторские права
Копирование статей с сайта возможно только при установке прямой html-ссылки на сайт сайт знакомств и любви Loveforall.Org.Ua, открытой для индексирования! Копирование без соблюдения авторских прав, будет преследоваться по закону!
Ищите себе девушку в - смотрите фото, вы можете просто познакомится и пообщаться. Пригласить на свидание. Самые красивые парни в вашем городе, вы можете просмотреть каждую анкету, написать сообщение и познакомиться.