Создай анкету
или войди через

Любов і закоханість, як пережити нерозділене кохання

15 февраля 2014, в 10:43

Настала весна ( в Москві вона , правда , наступила тільки формально) ) . У цьому пості я розгляну ряд актуальних цьому сезону питань, що стосуються таких почуттів , як любов і закоханість. Якщо говорити конкретніше , то в цій статті будуть порушені наступні питання :

    У чому полягає сутність любові і закоханості ? У чому відмінності цих почуттів один від одного?
    Що робити якщо скінчилася закоханість ?
    Що робити , якщо закохався ( закохалася ) в іншу ( іншого) ?
    Як пережити нерозділене кохання ?

Як пережити нерозділене кохання

Отже, почнемо по порядку.
У чому полягає сутність любові ?

Наступні міркування можуть здатися комусь цинічними , так як будуть розглядати любов і закоханість з позиції біології та функціональної ролі цих почуттів в еволюції. Але , такі , позбавлені солодкої романтики і піднесеною риторики , погляди приведуть до дуже життєствердним висновків. Так що йдіть за мною , щоб дізнатися , наприклад , чому не слід сумувати з приводу нещасної любові.

Отже, що таке любов, з точки зору еволюційної психології (це молодий напрямок , яке займається вивченням людини в розрізі його ролі в еволюції) . Еволюція прагнути до розвитку і поширення життя, тому вона наділяє своїх особин , такими властивостями , які забезпечують виживаність їм та їхнім нащадкам на тривалому проміжку часу. До таких властивостей , також , відносяться здатність переживати стану , які ми називаємо любов'ю і закоханістю . Ці почуття не є винятками в загальному списку корисних для еволюції якостей і також спрямовані на підтримку життя виду Homo Sapiens на нашій планеті.

Яким чином любов сприяє виживанню людини на Землі ? Давайте відповімо на це питання. Продовження роду увазі не тільки процес зачаття і народження нової особини , але і турботу про своє потомство . Турбота увазі створення сім'ї з поділом обов'язків між чоловіком і жінкою , мисливцем і берегинею домашнього вогнища. Спільне життя особин протилежної статі грунтується на взаємній прихильності , яка і називається любов'ю .

Це почуття , за допомогою біохімічних реакцій , регулює відносини всередині виду , організовуючи таке соціальне пристрій, який найбільшою мірою відповідає міркувань розвитку нашої спільноти. Простіше кажучи , якби ми не закохувалися і не любили , то ні про яку турботу про потомство не йшла б і мови : самці людини бігали б від самки до самки , запліднили б їх і , після , втрачали б до них всякий інтерес , залишаючи народженого в результаті сина на виховання однієї тільки матері.

Це було б вкрай неефективно, з точки зору виживання , і наш вид давно б канув у Лету , якби не любов ... Це положення , яке визнає еволюційна психологія , входить у суперечність з популярним на сьогоднішній день переконанням, що чоловіки за своєю природою полігамні ( хочуть мати багато сексуальних партнерів) , а жінки - моногамні ( задовольняються єдиним соціальним партнером ) . Таким тезою , як правило , виправдовується чоловіча невірність .

Але , тоді , яким чином міг би отримати розвиток людський вигляд, якби чоловіки , від природи , прагнули до підтримання безлічі сексуальних зв'язків з різними партнерами , а жінка - тільки з одним ? У результаті цього спостерігалася б величезна неузгодженість в домаганнях і зв'язках двох різних статей , і про якусь повноцінної турботи про партнерство не могло бути й мови. Я не намагаюся довести , що в людській природі , насправді , панує тільки моногамія . Я бажаю лише продемонструвати всю спірність переконання в виняткової природної полігамії чоловіків.

Отже, повернемося до любові. На думку багатьох вчених , здатність до таких переживань була закладена в нас еволюцією , виключно , з метою підтримки і розвитку виду , для того , щоб емоційно прив'язати чоловіка до жінки , хоча б на час турботи про дітей , а також , з метою скорочення поширення захворювань , що передаються статевим шляхом. Чим менше сексуальних партнерів , тим менше ймовірність захворіти венеричними хворобами , тим більше здоровий чоловік і здоровий його потомство.

З цієї точки зору , любов зводиться до такої ось прозі , до явища біологічної доцільності. Особисто я поділяю цю точку зору і вважаю що обожнювання , ідеалізація любові породили більше шкоди ніж користі. Про це поговоримо далі .
Чим відрізняється закоханість від любові ?

Закоханість - це почуття сильного потягу до партнера , це стан, який буває часто пов'язано з втратою апетиту , сну і зацикленістю на об'єкті свого потягу. Воно виникає , як правило , на початку любовних відносин або передує їм . Коротше , коли ми закохані , ми втрачаємо голову , думаємо тільки про одну людину , не можемо думати ні про що інше , нас переповнює почуття особливого щастя і наснаги , з'являється багато сил , енергії.

Це дуже п'янке і приємне почуття , в запалі якого здійснюється безліч необдуманих вчинків. З точки зору біохімії мозку , закоханість характеризується участю в хімічних процесах в мозку таких сполук: серотонін , дофамін , норадреналін тощо Цьому « хімічним » букету ми зобов'язані всіма тими яскравими переживаннями , які обрушуються на нашу голову , варто нам в когось закохатися .

Закоханість - почуття більш короткочасне ніж любов , так як людський організм просто фізично не здатний підтримувати в нас цю хімічну бурю протягом тривалого часу , інакше він виснажить всі свої ресурси . Тому закоханість і проходить.

Йому на зміну , правда не завжди , приходить любов . Це вже набагато менш інтенсивне і п'янке стан, ніж закоханість. Любов характеризується глибоким почуттям симпатії , емпатії (здатності до співпереживання ) , близькості і поваги до коханої людини . Це те почуття, яке дозволяє деяким сімейним парам прожити спільну щасливе життя , після того , як пора ейфорії закоханості вже пройшла .

Закоханість може виникнути з скороминущого враження , наприклад , посмішки і розвинутися в неконтрольовану пристрасть , під дією якої , людина втрачає голову. Любов же , формується довгий час і грунтується на реальних якостях об'єкта любові (ми не можемо любити людину за одну посмішку , нам важливо , що представляє він з себе, які його особистісні якості). Десь читав фразу « не буває кохання з першого погляду , є лише закоханість з першого погляду. » З цим я повністю згоден .

Хімічний еквівалент любові - це окситоцин , гормон гіпоталамуса , який бере участь в біохімії нашого мозку. З цим гормоном і пов'язано почуття любові.

Поки я зупинюся на різниці між любов'ю і закоханістю . Але цьому етапі нам важливо зробити проміжні висновки , важливі для подальших міркувань . А потім , я буду повертатися до цього питання в міру розвитку статті .

Отже , які ж це висновки.

    Закоханість - спонтанне почуття сильного потягу , що виникає завдяки хімічним реакціям в мозку. Це походить на сильне наркотичне переживання , тільки без вживання наркотику .
    Закоханість витрачає дуже багато ресурсів організму і тому не може продовжуватися тривалий час .
    Любов може прийти на зміну закоханості і пов'язувати двох людей протягом усього їхнього життя.

    Ці , безумовно , важливі висновки я буду використовувати при відповіді на основні питання статті .
    Що робити , якщо скінчилася закоханість ?

    Головною помилкою багатьох закоханих є переконання , що їх закоханість буде тривати вічно і закохані будуть все життя купатися в почуттях неземного щастя . При цьому для цього щастя їм не доведеться нічого робити , крім того , щоб просто бути разом.

    Ця помилка часто призводить до поганих наслідків. Як ми з'ясували вище , закоханість не може тривати вічно , і впирається цей факт не в якусь таємничу здатність любити , а в прості обмеження нашого організму. Неможливо бути закоханим довгий час , також як не можна прожити тиждень без води або бігти невтомно кілька днів.

    Але про це багато хто забуває або просто не знають. Коли ми закохані , нам здається , що весь сенс нашого життя раптом сконцентрувався в об'єкті нашого бажання. Ми думаємо , що бути разом - це наше вище призначення , уготоване долею, і в світі не існує нічого важливішого за це ! Той , кого ми любимо , представляється нам об'єктом средоточения всіх небесних ідеалів і ми думаємо , що нам нічого більше не потрібно для щастя , окрім як , кожен день , кожну хвилину бачити біля себе це створення !

    Але проходить час , і, поступово , розсіюється пелена ідеалізму і п'яного оптимізму закоханості навколо нас. Варто було вашому погляду звільнитися від огортає його солодкої димки , як перед ним раптом оголилися всі недоліки , всі недосконалості партнера. Раніше ви навіть не могли помислити , щоб якісь побутові речі могли опошлили , осквернити священну атмосферу навколо двох закоханих сердець ... Але , тепер , ви почали сваритися через дрібниці і усвідомили , що ваш партнер далеко то ідеал , який ви бачили в ньому раніше.

    До того ж ви помітили , що зникло то піднесене почуття потягу , яке сп'яняло вас і змушувало забути про все на світі , окрім однієї єдиної людини . На зміну небесної ейфорії прийшла сумна і нудна проза дня ! Що ж сталося з нами , думає закоханий , куди поділося це п'янке мана пристрасті ?

    Ось тут то і допускається традиційна помилка закоханих , вони починають ототожнювати факт відсутності закоханості з відсутністю цінності спільних відносин . Раз ейфорія пройшла , то значить , сенс всіх відносин вичерпав себе ! Навіщо бути разом тим людям , які більше не відчувають щастя тільки від того , що вони разом ? Деякі відразу розчаровуються і переривають відносини . Інші продовжують за інерцією жити в нещасною і безинтересной взаємної життя з партнером , шкодуючи про той день , коли вони зустріли один-одного .

    А треті намагаються якийсь час штучно підтримувати пристрасть : за допомогою постійних сварок з надуманих приводів вони намагаються повернути собі відчуття сильних емоцій. Але так довго тривати не може , і рано чи пізно їх осягає доля першого або другого .

    Але можливий і інший , найбажаніший шлях і це шлях любові. Любов не виникає спонтанно , подібно закоханості і вона , на відміну від останньої , потребує більш міцних підставах ніж швидкоплинне враження. Любов народжується з спільної роботи двох людей над своїми відносинами і з розвитку цих відносин. Щоб випробувати любов , не достатньо просто « бути разом» , для цього вже треба щось робити.

    Позірна почуття гармонії з іншою людиною , в період закоханості , може виявитися фантомом , який зникне , варто лише пристрасті пройти. А щоб досягти реальної гармонії , необхідно удосконалювати і зміцнювати відносини . І часто буває так , що обом учасникам цих відносин доводиться змінюватися на догоду цієї мети. Любов не приходить просто так : вона є результатом спільних зусиль і сполучуваності характерів двох партнерів .

    Коли людина закохана , його не цікавить нічого крім його почуття , йому більше нічого не треба , крім того , щоб постійно бути разом з тим , в кого він закоханий. Але любов зацікавлена в обопільному розвитку обох суб'єктів відносин .
    Закоханість = божевілля ?

    Важко сказати , що б було , якби виповнилося найпотаємніше бажання закоханих , того , щоб це почуття тривало вічно. Що б було , якби ми могли бути пристрасно закохані протягом усього життя в однієї людини , так щоб це почуття ніколи не вичерпувалося , і кожен новий день дарував би нам відчуття того першого погляду і першого знайомства? Я думаю , що нічого доброго б з цього не вийшло . У багатьох випадках це скидалося на довгострокове божевілля.

    З точки зору участі серотоніну в біохімії мозку , почуття закоханості походить на обессівно -компульсивний розлад ( невроз нав'язливих станів) . Цим , деякі вчені пояснюють той факт , чому закохані не можуть думати ні про що інше , крім однієї єдиної людини ! Закохані чимось нагадують накачаних «екстазі » людей по своїй поведінці .

    Закоханий людина не віддає собі здорового звіту в своїх діях , він позбавлений адекватної критичної оцінки , він постійно збуджений і зациклений на чомусь одному. Уявіть , що б було якби цей стан тривав все життя! Я сумніваюся , що ми б змогли нормально працювати , взаємодіяти один з одним , так як кожен був би цілком зосереджений на своїх почуттях. Я б зараз не писав цю статтю , а віддавався б солодкого відчуттю пурхають метеликів в животі , сидячи десь на травичці.

    До того ж, будучи вічно закоханими , ніхто б не бачив ніяких стимулів і для особистого самовдосконалення , і для розвитку відносин, і , взагалі , для якої-небудь іншої діяльності окрім постійного захвату своєю пристрастю . Зупинилися б виробництва , спорожніли б дороги , нічні вулиці наповнилися б змарнілим і блідими від нестачі їжі і сну , людьми з нездоровим блиском в очах.

    Світ , в якому все вічно закохані , був би дуже дивним і страшним місцем! Світ закоханих зомбі!

    Не впадайте у відчай і не поспішайте ставити хрест на відносинах , коли ви виявите , що закоханість скінчилася. Це відбувається з усіма і відбувається неминуче . Десь читав , що середня тривалість закоханої фази , становить два роки. Досить «підступний » термін: це не так мало , щоб людина могла усвідомити всю скороминущість цього почуття і досить для того , щоб він до закоханості звик і випробував розчарування , після того , як вона пройшла .

    Але якщо , після бурхливої і пристрасної пори двоє людей виявлять в собі бажання продовжувати стосунки і почнуть шукати в них щось ще , крім неконтрольованою і нестримної пристрасті , і йтимуть назустріч цьому бажанню , то , з часом , вони знайдуть один в одному бездонну глибину взаєморозуміння , ніжну теплоту почуттів і близькість , рішучу готовність до взаємодопомоги та підтримки. Ці почуття , які складають основу любові , не менш важливі , ніж шалений божевілля закоханості.

    Любов - це просунута фаза відносин , більш усвідомлена і твереза , а також , набагато більш тривала ніж її попередниця , закоханість. Не кожній парі вдається досягти цієї стадії , але ті , у кого це виходить , живуть разом довго і щасливо.

    Стадія , коли пройшла закоханість , дуже відповідальний період , це перевірка відносин . Якщо вони проходять цю перевірку , то у них набагато більше шансів тривати ще довгий час. Тут потрібно чітко розуміти , що те , що минуло , то минуло й слід перестати шкодувати про це і зраджувати пройденого почуттю велике значення. Це всього лише хімічна реакція в мозку , яка має свій період дії . Її припинення , як правило , слабо пов'язане з об'єктом потягу або особливостями відносин . Закоханість проходить тому що ми так влаштовані. ( Це те що наркомани називають « відпустило » )

    У цей період необхідно прийняти тверезе рішення : або , звільнившись від полону ілюзій закоханості , почати будувати гармонійні відносини з партнером , або припиняти ці відносини , якщо ви розумієте , що з іншою людиною вас зовсім нічого не пов'язує , і немає ніяких шансів на щасливе спільне життя . Останнє рішення слід приймати , тільки коли ви чітко усвідомлюєте , що з іншою людиною вам ніяк не вжитись . Буває таке , що поки ви були закохані , ви чи не бачили , або від вас були приховані явні недоліки вашого партнера , які , потім проявилися при спільного життя , і ви не знаєте іншого вибору , окрім як перервати відносини .

    Але , знову ж, це залежить від самих недоліків: часто на людину можна вплинути і змінити його , якщо він дійсно вам доріг. Завжди краще спробувати удосконалити відносини , але якщо це ніяк не виходить , тоді залишається тільки розлучитися.

    Якщо ви розлучилися , то потрібно зробити з цього правильні висновки. По-перше , ви повинні зрозуміти , що закоханість це спонтанне і неконтрольоване почуття : ви, як правило, не вибираєте в кого закохуватися . По-друге , якщо ви в когось закохалися , це ще не означає , що це та людина , з яким вам буде добре і цікаво все життя: почуття пройдуть , а ідеали обрушаться . По-третє закоханість може вносити сильні спотворення у ваші оціночні судження про партнера , тому, необхідно діяти і мислити з попередженням , усвідомлювати , що ви зараз закохані , оп'янени і можете брати нерозумні рішення . Намагайтеся такі рішення попередити і запобігти. Використовуйте час , прислухайтеся в думок інших людей , не залучених у вашу пристрасть , щоб не наробити справ .

    Ці висновки допоможуть вам наступного разу більш свідомо підходити до вибору партнера , не приймати необдуманих рішень , коли ви знову закохаєтесь , спробувати дізнатися партнера краще і глибше , замість того , щоб зациклюватися на своїх почуттях і вірити їм . Адже часто , закоханість буває обманом і ілюзією.

    Тому ніколи не варто вступати в швидкий , поспішний шлюб . Дайте закоханості пройти , нехай ваші відносини витримають сувору перевірку неминучим руйнуванням пелени солодких ілюзій.

Ваше имя
Эл. Почта
Начать
Интересное почитать по теме

    

3 основных вариации чизкейка, которые для вас рады приготовить кондитеры из «NebatoN» Чизкейк является вкуснейшим десертным пирогом, который покорил сердца многих людей и стал одним ... Комментариев пока нет.
Преимущества постельного белья из мериносовой шерсти Постельное белье из мериносовой шерсти это просто находка, стирать приходится не чаще одного раза ... Комментариев пока нет.
ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ РЫБАЛКА BONUSLINE Для верных поклонников рыбалки, онлайн казино Казино рабочее зеркало плей фортуна приготовило ... Комментариев пока нет.
ИГРОВЫЕ АВТОМАТЫ WONDERLAND SIMPLE Онлайн казино https://casino-x-com.ru продолжает радовать своих посетителей новыми игровыми ... Комментариев пока нет.
Что такое трансфобия Гендерная идентичность человека не является его личным выбором или прихотью. Многие люди до сих ... Комментариев пока нет.
Чем отличается дорогой чай от дешевого Несмотря на то, что чай известен человечеству уже не одну тысячу лет, популяризация самого ... Комментариев пока нет.
Особенности национального ремонта мотоцикла В России мотоциклы пользуются не такой бешеной популярностью, как автомобили, и считаются больше ... Комментариев пока нет.
Невербалика в пикапе Невербалика- это сокращение выражения  «невербальное общение». Чтобы иметь ... Комментариев пока нет.
Диета 1 стол Диета 1 стол – это вид специализированной диеты, которую врачи вам назначают в том случае, ... Комментариев пока нет.
Кредит безработным.  Банки особенно тщательно осуществляют проверку данных о своих потенциальных заемщиках. Эти ... Комментариев пока нет.
Теги
1950-1953 аренда квартиры посуточно армия сша аюрведическая медицина влюбить в себя парня война в корее закохати в себе жнку знайомство в нтернет как влюбится как найти друга в интернете как накормить любимого как покупать со скидками как правильно целоваться как сделать объявление как стать женственной как сходить в баню корейская война красота морская пехота найти парня своей мечты не туда зашла побороть страх общения почему же я еще не замужем почему любят цирк почему многие мужчины лгут профлактика стресу ревность свидание из кошмара сколько живет любовь случай в постели уход за бровями хочу уже пятницу чешки чоловкам жнкам чосин як закохатися в хлопця як закохатися за 15 хвилин як знайти партнера для сексу як знакомиться в нтернет як познайомиться з хлопчиком як розлюбити остаточно як утримати хорошого чоловка як чому закохуються
Авторские права
Копирование статей с сайта возможно только при установке прямой html-ссылки на сайт сайт знакомств и любви Loveforall.Org.Ua, открытой для индексирования! Копирование без соблюдения авторских прав, будет преследоваться по закону!
Ищите себе девушку в - смотрите фото, вы можете просто познакомится и пообщаться. Пригласить на свидание. Самые красивые парни в вашем городе, вы можете просмотреть каждую анкету, написать сообщение и познакомиться.